10 nejčastějších otázek o autoerotice

O co se vlastně jedná u autoerotiky?

Pojem autoerotika může být pro někoho trochu neznámý. Ale jedná se v podstatě o jakoukoliv formu sexuální aktivity, kterou můžete dělat sami sebe. Hluboko se jedná o sebeobjevování a pozitivní vztah ke své sexualitě. Pokud se učíme více o našem těle, můžeme se také zacházet lépe se svou sexualitou a mít z ní radost. Když jsem byla mladší, můj manžel Jan mi říkal, že první krokem ke zdravému sexuálnímu životu je seznámit se se svým tělem. A autoerotika je právě cestou k tomu.

Proč hovořit o autoerotice?

Autoerotika je často považována za tabu, ale ve skutečnosti je to něco, co dělá téměř každý z nás. Je to přirozená součást sexuality a může být skvělým způsobem, jak poznat své tělo. U mě a Jana jsme vždy otevřeně diskutovali o naší sexualitě a učíme se jeden od druhého. To nám pomáhá posilovat naši intimní vazbu a zvyšuje náš vzájemný respekt. A mým důvodem pro psaní o této otázce je demystifikovat autoerotiku a pomoci lidem, aby ji posuzovali věcně, ne emocionálně.

Je autoerotika bezpečná?

Jako všechno, co se týká sexu, i autoerotika vést k určitým zdravotním rizikům. Nejčastějšími jsou drobné zranění nebo podráždění pohlavních orgánů. Ale pokud jste opatrní a používáte správnou techniku, autoerotika je naprosto bezpečná. Přijdě mi to jako zahradničení. Můj život je plný drobných zranění z nožů na zahradě nebo pazourků naší kočky Míši. Ale pokud jste opatrní, můžete těmto věcem předejít.

Jak často bych měl/a praktikovat autoerotiku?

Kolikrát týdně se budete věnovat autoerotice je na vás. Neexistuje žádné magické číslo, které byste měli dodržovat. Hlavní je, aby vám to dělalo radost. Já například trávím hodně času péčí okyvadlo, které máme doma. Někdo by řekl, že se mu věnuji až příliš, ale mně to dělá radost. A to je to, o co jde.

Je autoerotika normální?

Absolutně. Autoerotika je naprosto normální a přirozená část našich životů. Je to způsob, jak se vyrovnáváme se svými sexuálními potřebami a touhami. Jan a já jsme se oba naučili otevřeně mluvit o naší sexualitě a naše dcera Simona se také učí otevřenosti a akceptaci své sexuality.

Co když se mi autoerotika nelíbí?

Je naprosto v pořádku, pokud se vám autoerotika nelíbí nebo pokud ji necítíte jako potřebu. Každý z nás je jiný a to, co je pro někoho přirozené a příjemné, nemusí být pro druhého. Stejně jako já mám ráda kávu a můj Jan má raději čaj. Je to všechno o osobních preferencích.

Jak zahájit cestu autoerotikou?

Začátek může být pro někoho obtížný, ale nebojte se. Prvním krokem je sebeakceptace a pochopení, že právě začínáte na cestě sebeobjevování. Dalším krokem je najít bezpečné prostředí, kde se cítíte komfortně a můžete experimentovat. A pak, jen začít. Já si pamatuju, jak jsem poprvé začala experimentovat s autoerotikou, byla jsem strašně nervózní. Ale pak jsem zjistila, že je to něco, co mi dělá radost a pomáhá mi lépe porozumět svému tělu a svým potřebám.

Napsat komentář: