Autoerotika a sebeláska: Expertní tipy pro vaši osobní rozkoš

Autoerotika a její místo v sexuálním životě

Ach, autoerotika! Mnozí se při slovu mžiknou stydlivostí, jiní zas napnou uši zvědavostí. Nenechme se zmást – sebepožitkářství, jak by se autoerotice mohlo neformálně říkat, je zcela běžnou a přirozenou součástí lidské sexuality. Ba co víc, jedná se o skvělý způsob, jak poznat své vlastní tělo a touhy, což v konečném důsledku může vést k lepšímu sexuálnímu životu, a to i v partnerském soužití. Jen si to představte – jakým klíčem bychom odemykali brány vzrušení, kdybychom neznali své tajné zámky? Autoerotika je v tomto smyslu jakýmsi osobním průvodcem sexuální mapou. Sundáme-li ze sebe plášť studu a zvedavě nakoukneme do světa vlastní sexuality, může nás čekat cesta plná překvapivých objevů.

Vlastní prozkoumávání začíná už v pubertě, často ještě dříve, a pouze to, jak k němu přistupujeme, se mění s naším věkem a zkušenostmi. Někdo prosurfuje pubertu s autoerotikou jako s nejlepším kamarádem, jiný ke svému tělu nachází cestu až ve zralém věku. Ale nezáleží, kdy přesně tato cesta začíná, důležité je, že může být plná radosti a sebepoznání. Tak pojďme na to – jak správně začít, pokračovat a co vše si můžeme při tom vzrušujícím cestování vychutnat!

Odstraňme tabu a mýty

Než přistoupíme na startovní čáru autoerotického závodu, je nejvyšší čas rozehnat mlhy tabu a mýtů, které se kolem sebelásky šíří. Ano, i v 21. století je stále dost těch, kdo se domnívají, že masturbace je něco nevhodného nebo dokonce škodlivého. Tak například ten mýtus, že autoerotika vede k oslepnutí – vězte, že i když byste se při tomto činnu do očí omylem něčím trefili, váš zrak to neohrozí. Ani není pravda, že by pravidelná masturbace mohla vést k úbytku sexuální energie. Spíše naopak, pro mnoho lidí funguje jako výborný způsob, jak tuto energii udržovat a zároveň se učit kontrole vlastního vzrušení.

Prozkoumej své tělo

Bylo by to trochu jako jít na výlet do lesa bez mapy a kompasu, kdybyste chtěli začít s autoerotikou bez předchozího prozkoumání svého těla. A nemusíte začínat hned od intimních partií, pracujte si cestu postupně. Prohlížejte se, hlaďte se, zjišťujte, co vás příjemně mrází na kůži nebo kde máte cosi jako skrytý tlačítko pohody. Toto poznávání a hraní si s vlastními smysly vám může otevřít cestu k hlubšímu porozumění vlastní sexualitě a povede k sebejistotě, která je v ložnici i mimo ni nenahraditelná.

Kreativita jako klíč k maximálnímu potěšení

Pokud si myslíte, že autoerotika je pouze o rychlém dosažení orgasmu, pak vás musím vyvést z omylu. Poněvadž právě kreativní přístup může váš zážitek posunout na úplně jinou úroveň radosti a poznání. Experimentujte s různými druhy dotyků, intenzitou, rytmem, s teplotou nebo třeba i s různými materiály. Ženská sexualita je často podobná barvité mozaice a čím víc druhů kamínků si do toho obrazu přidáme, tím veselější celý se stane. A nejsme vždyť v tomto světě proto, abychom si ho užívali ve všech směrech?

Základy pro bezpečnou a zdravou praxi

Ať už jste v pozici autoerotického nováčka nebo zkušeného hráče, neměli byste zapomínat na základy bezpečí a osobní hygieny. Samozřejmě, že při sebelásce není riziko pohlavně přenosných infekcí jako u sexu s partnerem, ale je nutné dbát na čistotu rukou a případných pomůcek. Ve chvíli, kdy pro svoje slasti používáte erotické hračky, nezapomeňte je po každém použití důkladně vyčistit. Rovněž sledujte reakci vašeho těla na různé lubrikanty a oleje, které mohou být součástí hry – některé produkty mohou u někoho vyvolávat alergickou reakci, a proto je vždy dobré provést malý test na vnitřní straně zápěstí.

Hračky mohou být skvělými kamarády

Víte, co je skvělé na sexuálních hračkách? Že jsou navrženy tak, aby zapadaly do toho nejobtížnějšího puzzle, jakým je lidská rozkoš. Vibrátory, dilda, anální kolíky nebo různé druhy prstových nástavců – všechny tyto pomůcky mohou přinést rozměr potěšení, o kterém se vám předtím možná ani nesnilo. A zcela upřímně – kdo by nepotřeboval občas dobrého kamaráda, který se nikdy neunaví a je ochotný sloužit kdykoliv, kdykoli to potřebujete?

Udržujte správnou atmosféru

Tak jako na rande s partnerem se oblékáte a snažíte se vytvořit příjemnou atmosféru, i sebeláska si zaslouží správné prostředí. Ponořte se třeba do vůně svíček nebo si pusťte hudbu, která vás uklidňuje nebo naopak stimuluje. Zhasněte světla nebo si je naopak rozsviťte na maximum – záleží jen na vás a vašem vkusu. Přeci jen, když si děláte radost sami sobě, nemusíte brát ohled na nikoho jiného, tak proč si to nepřizpůsobit přesně podle svých představ?

Komunikace s tělem a myslí

Během autoerotických aktivit je klíčová nejen komunikace s vaším tělem, ale také s vaší myslí. Poslouchejte své tělo, co vám říká o svých potřebách, o svých hranicích. Právě skrze masturbaci můžete mít prostor k hledání svých emočních blokací nebo k osvobození od stresu a napětí. A to všechno, zatímco si užíváte slastný pocit blížícího se orgasmu! Navíc může vlastní dotek a vnímání svojí fyzické přítomnosti pomoci upevňovat také vztah k vašemu já a sebeúctě.

Autoerotické rituály a jejich význam

Nebojme se tomu nazvat rituálem. Vše má svůj řád a pravidlo, tak proč by naše vlastní tělesné slasti měly stát stranou? Připravte si prostor, čas a nechte se unášet vlastními rytmy a pravidly, která si sami se stanovíte. Ať už půjde o pravidelnou „sebepohlazení“ po náročném dni nebo třeba o delší seanci o víkendu, kdy máte čas pouze pro sebe, tento rituál může hrát důležitou roli pro vaše celkové pohodlí a štěstí. Tady nejde o sebelitosť, ale o sebelásku – a ta, dámy a pánové, je v životě opravdu nezbytná.

A pamatujte, nehledejte v autoerotice něco, co „musí“ být určitým způsobem. Toto je prostor, kde pravidla píšete vy sami a jediný soudce vašich dovedností a potěšení jste vy sami. Buďte nekonvenční, buďte smělí a nechte svět sebelásky, abyste se stal vaším novým nejoblíbenějším hřištěm.

Napsat komentář: