Jak se naučit techniky tantra masáží pro těhotné ženy

Základy tantry a jejich uplatnění v masážích pro těhotné ženy

Je třeba začít od začátku. Tantra je tisíce let stará praxe, která má kořeny v Buddhově učení a hinduismu. Hlavními principy tantrických technik jsou svoboda, intuïtivní pochopení a hluboké propojení ducha, těla a mysli. Jaké má tedy toto všechno co do činění s masážemi pro těhotné ženy? Zní to možná neobvykle, ale masáže inspirované tanrou mohou být pro těhotné ženy skutečně krásným a hojivým zážitkem.

Tantra masáže pro těhotné ženy jsou založené na principu harmonizace energie v těle a vytváření úzkého spojení mezi matkou a jejím nenarozeným dítětem. Jsem sama maminkou a vím, jak je důležité během těhotenství cítit se napojená na své tělo a svého nenarozeného mimi. Když byla malá Simona ještě v bříšku, pamatuji si, jak příjemné bylo cítit se relaxed a v pohodě. Jsem si jistá, že to mělo na ni pozitivní vliv.

Přínos tantra masáží pro těhotné ženy

Existuje nespočet výhod tantra masáží pro těhotné ženy. Kromě obecných benefitů masáží, jako je snížení únavy, zlepšení nálady a snížení napětí, tantra masáže pro těhotné ženy nabízí mnoho dalších benefitů. Jsou skvělým způsobem, jak podpořit tělo během těhotenství a pomáhají připravit jak tělo, tak mysl na porod.

Tantra masáže mohou například ulevit tělu od bolesti a nepohodlí způsobeného těhotenstvím. Mohou podpořit správné fungování lymfatického systému a tím pomoci odehnat otoky. A co je možná ještě důležitější – mohou prohloubit spojení mezi matkou a nenarozeným dítětem. Všimla jsem si, jak naše miláčka kočka Míša při těhotenství projevuje zvýšenou náklonnost a empatii. I tato zkušenost mě utvrdila v tom, že relaxace a harmonie jsou klíče k šťastnému těhotenství.

Naučte se techniky tantra masáží

Tantra masáže je možné provádět sám/sama u sebe doma. Nejdůležitějším prvkem je soustředěnost a vědomé vnímání svého těla a svých pocitů. Tantra masáže jsou plné doteků a pohybů, které mají za cíl uvolnit tělo a umožnit energii volně proudit. Při masáži je třeba se soustředit na své dýchání a pokoušet se uvolnit mysl od všedních starostí a stresů.

Zvládnout techniky tantra masáží si může vyžadovat nějaký čas a trpělivost, ale stojí to za to. Nejenže budete mít možnost prohloubit si své propojení so svým tělem a svým dítětem, ale také se naučíte techniky, které můžete používat k uvolnění a relaxaci i po porodu.

Individuální přístup k tantra masážím

Každá žena je jiná a každé těhotenství je unikátní. Tantra masáže pro těhotné ženy by měly vždy respektovat individuální potřeby a omezení každé těhotné ženy. Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy nebo obavy, je důležité je probrat s lékařem nebo porodní asistentkou před začátkem praxe tantra masáží.

Klíčem k úspěchu je poslouchat svoje tělo a dělat to, co je pro vás pravé. Ať už je to pocit teplé vody stékající po vaší kůži, jemné pohyby rukou na vašem bříšku, nebo tóny relaxační hudby plné houpavých rytmů, najděte to, co vám dělá radost a ponořte se do toho. A vždy pamatujte – jste krásná, jste silná a jste úžasná matka.

Napsat komentář: