Vaše první footjob masáž v Praze: Co očekávat?

Výběr správného salonu pro footjob masáž

V Praze je nespočet salonů nabízejících footjob masáže. A jak jsem si kdysi s manželem Tomášem zažila, výběr správného je klíčový. Tak jako při výběru piercingu pro našeho papouška Artura (ano, Artura potkala skutečně originální záliba), je důležité se nepodívat jen na cenu, ale také na kvalitu a profesionální přístup. A v první řadě je třeba vědět, co od footjob masáže očekáváte – jestli hledáte relaxaci, uvolnění napětí, nebo třeba prokrvení chodidel. Každý salon má svůj vlastní přístup a techniky, takže se nenechte odradit a hledejte, dokud nenajdete to pravé.

Před samotnou masáží

Když jsem poprvé zkusila footjob masáž, netušila jsem, co mám očekávat. Byla jsem nervózní, ale zároveň nadšená. Jakmile jsem přišla do salonu, udělali ze mě královnu. Předchozí příprava je klíčová a měla jsem štěstí, že jsem narazila na skvělý tým profesionálů. Můžete očekávat, že před masáží vás pěkně uklidní, posadí na pohodlnou židli a začnou vás připravovat. Nohy vám omývají a následně jemně exfoliují. Už tato část by měla být vrcholně relaxační. A to jsem ještě ani neseděla na masážním stole!

Průběh masáže

A samotná masáž? No, je to zážitek, který vám doporučuji všem. Masérka vám namasíruje nohy voňavým olejem (svůj první footjob jsem měla s olejem z vanilky a levandule, což byla naprosto božská kombinace) a začne masírovat. Prsty, chodidla, paty... Všechno se pod jejími rukama stává měkčím a uvolněnějším. Je to jako by se nohy samy o sebe staly lehčími. Footjob masáž vám nabídne úlevu, pokud trpíte na bolesti nohou, nebo pokud prostě chcete ulevit unaveným nohám po celodenním chození po Praze.

Po masáži

Po samotné masáži nastává další fáze relaxace. V salonu mi po masáži nabídli bylinkový čaj a doporučili mi, abych si ještě chvíli odpočinula, než se vrhnu zpět do ruchu velkoměsta. Byla jsem tak uvolněná, že jsem skoro usnula přímo v čekárně. A i když jsem se cítila výborně, masérka mi připomněla, že je důležité pít hodně vody po masáži, aby se tělo zbavilo toxinů. Tento tip jsem si brala k srdci a doporučuji ho i vám.

A jak na footjob masáž doma?

No a co když nemáte čas nebo nechcete utrácet za návštěvu salonu? Footjob masáž si můžete udělat i doma. I tady vám mohu nabídnout pár tipů, které jsem v první řadě otestovala na Tomášovi (a které Artura sice moc nezajímají, ale jsem si jistá, že kdyby měl nohy, ocenil by to). Vyzkoušejte si různé techniky, jako je masáž palcem, prstová masáž nebo tření chodidla. Můžete se držet základních pravidel, nebo si můžete přizpůsobit masáž svým preferencím. A nezapomeňte na voňavý olej!

A tak je to s footjob masáží. Je to zážitek, který stojí za to vyzkoušet, ať už jste ve stylu salonu, nebo v pohodlí domova. A i když to možná není zrovna to pravé pro Artura, je to skvělý způsob, jak si uvolnit tělo a mysl.

Napsat komentář: